lekcja w wężowym rytmie

29 maja 2014 r. w naszej szkole odbyła się ciekawa lekcja z żywymi okazami wężów takich jak: boa tęczowy, pyton tygrysi - albinos, wąż smugooki. Brało w niej udział ok. 160 uczniów. Lekcję zorganizowała dla naszych uczniów Rada Rodziców Gimnazjum z okazji Dnia Dziecka.

Uczniowie mogli dowiedzieć się wszelkich informacji na temat tych gadów, a także dotknąć ich skóry, co wywołało niebywałe emocje. Uczniowie dowiedzieli się co to jest „wylinka”, czym odżywiają się węże, jak są zbudowane, jaką osiągają długość oraz jak zachowują się w środowisku naturalnym.  Inną ciekawostką, którą się dowiedzieliśmy  jest to, że węże nie mają uszu i nie słyszą tak  jak my. Dźwięki docierają do nich jako drgania powietrza, które wyczuwają skórą. Węże badają otoczenie

za pomocą rozdwojonego na końcu i bardzo ruchliwego języka. Każdy uczeń miał okazję pogłaskać węże i przekonać się, że są to delikatne i miłe w dotyku zwierzęta.

Lekcja ta spotkała się z dużym entuzjazmem dzieci, dlatego tego typu lekcje będą kontynuowane w naszej szkole.

Więcej zdjęć w galerii.