Rys historyczny szkoły.

W roku szkolnym 2014/2015 obchodzimy uroczystość  50-lecia szkoły podstawowej, która nosi  imię  doktora Aleksandra Majkowskiego. Przed 50 laty na terenie całej Polski  zostało otwartych wiele takich szkół jak nasza. Wybudowano je i otworzono w ramach akcji ówczesnych władz politycznych „Tysiąc szkół na tysiąclecie Polski”, a nazywano je też „szkoły tysiąclatki”.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że przed otwarciem tej szkoły uczniowie uczyli się w budynku „starej szkoły”  mieszczącym się do dzisiaj po lewej stronie szosy na trasie w kierunku Nowa Karczma – Lubieszyn.

Rys historyczny szkoły przedstawimy w pięciu odsłonach – dekadach, w których umieszczone zostały najważniejsze wydarzenia związane z życiem szkoły i jej społeczności. Zacznijmy więc.