Starożytna Grecja i Rzym

W piatek 10 kwietnia 2015 r. uczniowie naszej szkoły obejrzeli żywą lekcję historii zatytułowaną Starożytna Grecja i Rzym w wykonaniu Teatru Historycznego Chorągwi Komturstwa Gniewskiego. Starsi uczniowie SP oraz gimnazjaliści wysłuchali ciekawej opowieści o życiu starożytnych Greków i Rzymian ilustrowanej pokazem strojów greckich obywateli i hoplitów oraz rzymskich obywateli, gladiatorów i legionistów.

Dzięki rekwizytom, będącymi dokładnymi replikami sprzętów używanych w danej epoce historycznej uczniowie, niektórzy na własnej skórze, mogli poczuć ciężar uzbrojenia hoplity lub legionisty, albo przymierzyć odzież noszoną na co dzień przez starożytnych Greków i Rzymian. Uczniowie uczestnicząc w tej niecodziennej lekcji historii mieli możliwość pogłębienia swojej wiedzy historycznej, dobrze się przy tej okazji bawiąc.

.