Programy edukacyjne

Realizowane w szkole projekty

- „Szkolny klub sportowy” - Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną i ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole w wymiarze 2 razy w tygodniu w 60-minutowych jednostkach ćwiczebnych.

Istotnym założeniem Programu jest systematyczność i różnorodność zajęć, dających możliwość uprawiania wielu dyscyplin sportowych, uwzględniając m.in. regionalne i lokalne tradycje oraz w zależności od pór roku.

- „Kubusiowi Przyjaciele natury” - Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Mali uczestnicy przygotowali szeregu projektów ekologicznych, np. uprawianie ogródka, przyrodnicze wycieczki oraz ekologiczne akcje z okazji Dnia Marchewki, Pierwszego Dnia Wiosny, konkursy plastyczne oraz przedstawienia dla rodziców i wiele innych ekologicznych działań.

- „Poszukiwacze przygód” - to dziesięć „małych” projektów (działań/zabaw/zajęć), które POPRZEZ ZABAWĘ wspomagały realizację celów edukacyjno-wychowawczych realizowanych w przedszkolu.

- Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa – w każdej klasie przeprowadzono projekt biblioteczny, Noc Bibliotek

- Szkoła Dobrych Rozwiązań – program pozwalający na kontrolowanie poziomu i efektywności nauczania uczniów oraz stały rozwój kompetencji zawodowych nauczyciela;

- Projekt edukacyjny ,,Lepsza szkoła’’

- korzystanie z programu edukacyjnego Narzędzia w działaniu;

-  akcja „ Szlachetna Paczka ”

- „Stop mowie nienawiści” - Projekt stop mowie nienawiści w pewien sposób sprzeciwia się mowie nienawiści, która widzimy i słyszymy na co dzień.

- Zdrowo i Sportowo – Kids&Sport. - propagowanie zdrowego trybu życia

- Śniadanie daje moc - wspólne zdrowe śniadanie uczniów oraz przedstawicieli rodziców, zwrócenie uwagi na potrzebę spożywania śniadania, kształtowanie dobrych, zdrowych nawyków,

- „Trzymaj formę” - To inicjatywa propagująca zdrowy styl życia o unikalnym, dwukierunkowym podejściu: propagującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną.

- „Żyj smacznie i zdrowo” – W ramach programu :

1. Uczymy, że prawdziwe odżywianie to podstawa zdrowia i dobrego nastroju,

2. Pokazujemy, że gotowanie to świetna zabawa.

3. Zachęcamy do wspólnych posiłków w rodzinnej atmosferze.

4. Zachęcamy do regularnej aktywności fizycznej.

- Warzywa i owoce w szkole,

- Szklanka mleka,

- ,,Zdrowy przedszkolak” - to kampania dotycząca naturalnego żywienia dzieci

- "Laboratorium przyszłości" - Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

-"WF z AWF" -W naszej szkole będą realizowane dodatkowe zajęcia sportowe w ramach II Edycji Programu „WF z AWF – Aktywny powrót uczniów do szkoły po pandemii”. Program ogłosiło Minister Edukacji i Nauki. W naszej szkole będzie on realizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego i edukacji wczesnoszkolnej.