konkursy

Wyniki konkursu organizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Gdańsku

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach z okazji Dnia Patrona Szkoły:

Grupy przedszkolne i klasy I-III:
Prosimy każdą klasę o przygotowanie dowolną techniką portretu Aleksandra Majkowskiego (format A3). Prace składamy w szkolnej bibliotece do 13 lutego.

Klasy IV-VIII
Każda klasa przygotowuje do 13 lutego w swojej sali gazetkę dotyczącą życia i twórczości Aleksandra Majkowskiego. Następnego dnia prace oceni komisja, która wyłoni zwycięzców.

Organizatorki: p. Gabriela Blok, p. Elżbieta Skwierawska i p. Ariadna Piepiórka.

Poniżej podajemy wyniki konkursów zorganizowanych przez szkolną bibliotekę:

1. OKŁADKA MOJEJ ULUBIONEJ KSIĄŻKI (przedszkole i kl. I-III)
I miejsce: Aniela Chodnicka kl. II a
II miejsce: Julia Breska kl. II a
III miejsce: Marcelina Dysarz kl. I a
Wyróżnienia: Aleks Sidorowicz (kl.II a), Bartosz Słobodziński (kl.I a) i Mateusz Mering (kl. II a).

2. KONKURS "KSIĄŻKI MOJĄ INSPIRACJĄ" (klasy IV-VIII)

I miejsce: Maja Peek (kl. VII)
II miejsce: Konrad Bronk (kl. VII)
III miejsce: Kinga Zblewska (kl. VII) i Amelie Żołądek (kl. VIIIa)
Wyróżnienia: Paulina Jakusz-Gostomska (kl.VII), Kinga Janusz (kl. VIIIa), Emelie Żołądek (kl. VIIIa).

Nagrody zostaną rozdane na najbliższym apelu.

Dziękujemy uczestnikom za wspaniałe prace i gratulujemy!

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas IV-VIII do wzięcia udziału w konkursie „Książki moją inspiracją”.

Wystarczy napisać opowiadanie osadzone w świecie Waszej ulubionej powieści.

Wymyślcie własnych bohaterów, którzy przeżyją niezwykłe przygody w miejscach znanych z dowolnej książki i z postaciami, które w niej wystąpiły.

Pamiętajcie, że wydarzenia, które opiszecie muszą być Waszym oryginalnym pomysłem, nie kopiujcie fabuły książki, która was zainspirowała.

Prace można składać do p. Ariadny Piepiórki do 29 listopada 2019r.

Czekają nagrody!

Zachęcamy wszystkich uczniów klas 0-III do wzięcia udziału w konkursie „Okładka mojej ulubionej książki”.

Konkurs polega na wykonaniu dowolną techniką projektu nowej okładki do wybranej przez ucznia książki.

Na wykonanej okładce musi znaleźć się tytuł książki oraz imię i nazwisko jej autora.

Prace należy składać u p. Ariadny Piepiórki
do 29 listopada 2019 roku.

Czekają nagrody!

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na "Najaktywniejszego Czytelnika" szkoły. Konkurs polega na przeczytaniu jak największej liczby książek wypożyczonych ze szkolnej biblioteki. Konkurs zostanie przeprowadzony w 2 kategoriach:
I kategoria - uczniowie klas I-III SP
II kategoria- uczniowie klas IV-VIII oraz III gim.
Dodatkowe wyróżnienie otrzyma najbardziej "Zaczytana klasa".
Czas trwania konkursu 2.10.2018 r. - 31.05.2019 r. Regulamin oraz szczegółowe informacje dostępne w bibliotece.