rok szkolny 2016/2017

SKO – Szkolna Kasa Oszczędności

Opiekun: Anna Leoniak

Po raz kolejny przystąpiliśmy do kolejnej edycji całorocznego programu SKO skierowanego do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Nowa nazwa konkursu to SKO w SGB.

Stan oszczędności na dzień 7 styczeń 2017 roku wynosi 22137,89 zł w Szkole Podstawowej łącznie z rachunkiem oszczędnościowym a w Gimnazjum 6032,87 zł. Razem 28170,76 zł.

Program związany jest z propagowaniem oszczędzania to forma budowania przez Bank Spółdzielczy relacji z lokalnymi szkołami, nauczycielami, uczniami i ich rodzicami. W ramach tego programu dzieci uczą się systematycznego oszczędzania i racjonalnego gospodarowania pieniędzmi.

W ramach konkursu uczniowie od najmłodszych lat gromadzą drobne kwoty na swoich książeczkach, uczą się systematycznego oszczędzania. Mamy założone dwie książeczki oszczędnościowe w Banku dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

Każdego roku podejmowane są nowe inicjatywy, które sprzyjają idei oszczędzania . Realizowane są zadania szczegółowe:

- systematyczne prowadzenie ewidencji wpłat i wypłat indywidualnych i zbiorowych,

- pozyskiwanie nowych członków SKO,

- prezentowanie aktualności i osiągnięć na gazetce,

- motywowanie do oszczędzania,

- nagradzanie klas i uczniów.

Zorganizowaliśmy wystawę na temat oszczędzania w SKO na górnym korytarzu Szkoły Podstawowej oraz dwa całoroczne konkursy „Klasa na medal” oraz „Mistrz oszczędzania”.

W grudniu zorganizowaliśmy konkurs pt ”Oszczędzający Mikołaj” dla klas 0-3 oraz IV-VI. Osiemnaście osób przekazało prace.

W kategorii klas 0-3 nagrody otrzymali następujący uczniowie:

I Amelia Blok kl. IIIa

II Agata Żołądek kl. 0c

III Ania Krefta Kl. II

Wyróżnienie: Aniela Chodnicka, Adrian Kościelski, Zuzia Stolc, Oskar Smentoch

W klasie IV-VI:

I miejsce Emilka Żoładek Va

II Amelia Żołądek Va

III Paulina Jakusz Gostomska kl. V

Wyróżnienie :Ania Borzestowska Kl. Va

Podziękowanie: Franek Okrój, Gracjan Stobiński, Adrian Krefta,

Kacper Walder, Samanta Stobińska, Kamil Rogaczewski, Dominika Kościelska.

Pieniążki z lokaty przeznaczyliśmy na zakup nagród w konkursie „Oszczędzający Mikołaj”. dzieci nagrody otrzymały na apelu 22 grudnia 2016 roku.

W Gimnazjum uczniowie oszczędzają klasowo na wycieczki, pojedyncze osoby indywidualnie. W  Szkole Podstawowej najczęściej oszczędzają uczniowie klas młodszych, mają książeczki, zbierają naklejki .

Na zakończenie roku szkolnego najchętniej oszczędzający uczniowie otrzymają upominki.