BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA!

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Informujemy, że biblioteka szkolna pracuje i jest możliwość wypożyczania lektur, książek oraz innych materiałów bibliotecznych. Zaleca się wcześniejsze zamawianie książek poprzez dziennik elektroniczny Librus Synergia lub e-mail: bibliotekaszkolnank@wp.pl. Odbiór zamówionych książek będzie możliwy w bibliotece przy zachowaniu wymaganego reżimu sanitarnego lub w portierni szkoły (poza godzinami funkcjonowania biblioteki).

Zachęcamy Was do odwiedzania szkolnej strony internetowej – zakładka BIBLIOTEKA. Będziemy w tym miejscu informować Was o najważniejszych wydarzeniach związanych z działalnością naszej biblioteki, konkursach bibliotecznych, a także zamieszczać ogólne informacje i ciekawostki związane ze światem książek i bibliotek.

1. Pierwszoklasiści w bibliotece.

Dnia 18.02.2021 r. uczniowie klas pierwszych odwiedzili bibliotekę szkolną. Podczas wizyty dzieci zapoznały się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem obowiązującym w bibliotece oraz sposobem wypożyczania i oddawania książek. Następnie każdy mógł samodzielnie wybrać i wypożyczyć swoją pierwszą książkę ze szkolnej biblioteki. Na zakończenie uczniowie otrzymali Wyprawki Czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Mamy nadzieje, że pierwszoklasiści będą chętnie wypożyczać i czytać książki. Życzymy dużo radości z poznawania kolejnych książkowych bohaterów.

Więcej informacji o kampanii „Mała książka – wielki człowiek” na stronie http://wielki-czlowiek.pl/

1. Statystyka wypożyczeń w klasach I-III SP – LUTY 2021 r.

1. 8 marca – Dzień Kobiet.

Świętujemy Dzień Kobiet czytając książki o kobietach, dziewczętach, dziewczynkach! Tematyka książek jest bardzo różnorodna, więc na pewno każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie. Poniżej kilka propozycji dostępnych w szkolnej bibliotece.

Ponadto z okazji Dnia Kobiet przygotowaliśmy dla Was biblioteczną zabawę: https://learningapps.org/display?v=phmroue6k21