Jeleń

Dzisiejsze nasze zadanie polegało na zbudowaniu z klocków SKRIKIT jelenia zgodnie z instrukcją.

Budowanie na podstawie instrukcji stymuluje i rozwija. Dzięki takiej zabawie dziecko nauczy się sprawniej odczytywać schematy, co jest niezwykle istotne nawet podczas codziennych, rutynowych czynności.  Realizując poszczególne etapy budowy i gromadząc odpowiednie klocki, dziecko uczy się planowania pracy, liczenia oraz rozpoznawania kształtów i kolorów. Odwzorowywanie konstrukcji rozwija wyobraźnię przestrzenną. Poprawne odczytanie schematu i jego realizacja wymaga od niego cierpliwości, koncentracji i konsekwencji. Zazwyczaj kompetencje te sprawiają dzieciom problemy, jednakże dzięki temu, że zabawa klockami jest spontaniczna, a poszczególne części są atrakcyjne wizualnie, wszelkie trudności zostają zniwelowane. Zakończona sukcesem budowa na podstawie instrukcji wzmacnia pewność siebie. Instrukcje są znakomitym treningiem i punktem wyjścia do samodzielnej budowy.