Spaghetti bolognese

Kolejnym daniem, które przygotowaliśmy na zajęciach kulinarnych „Laboratoria przyszłości” było przepyszne spaghetti bolognese. Dnia 04.04.2023 r. uczniowie klasy 6a zgłębiali tajniki kuchni włoskiej. Pod okiem wychowawców wykonali danie, zachowując przy tym zasady bezpieczeństwa i higieny pracy.

Co to jest spaghetti?

Spaghetti, to jedna z najbardziej lubianych potraw, także prawdopodobnie najbardziej znany rodzaj makaronu. Pochodzi z Włoch, gdzie wytwarzany jest z semoliny lub mąki i wody. Włoskie suszone spaghetti tworzy się z semoliny z pszenicy durum, a w innych krajach świata można przygotować z innego rodzaju mąki. Istnieje teoria, że ten rodzaj makaronu do Włoch został sprowadzony przez podróżnika Marco Polo, który poznał jego podczas swojej wyprawy do Chin.  Czas gotowania makaronu jest dość krótki – można znaleźć nawet taki, który jest gotowy już po dwóch minutach po wrzuceniu go do wrzącej wody.