Sałatka owocowa z granolą i żurawiną

Dnia 27 kwietnia, na zajęciach kulinarnych „Laboratoria przyszłości” dzieci zaangażowały się w przygotowanie sałatki owocowej. Nasz organizm potrzebuje witamin, najlepiej tych pochodzących z owoców i warzyw. Świetnym rozwiązaniem są tutaj sałatki owocowe, które są słodkie, ale zdrowe i z powodzeniem mogą zastąpić nam deser. Dzieci zabrały się do pracy oczywiście nie zapominając o umyciu rąk. Ochoczo przystąpiły do krojenia owoców. Następnie zabrały się za tworzenie własnych kompozycji owocowych. Całość polali jogurtem naturalnym i posypali granolą z żurawiną. Sałatka wyszła fantastycznie była smaczna ale i bardzo zdrowa. Przez naturalne, zdrowe i smaczne żywienie dzieci, budujemy świadomość zdrowego stylu życia.