”To Ona  wita cię w progu jak własne wita się dzieci,

To  Ona  uczy  cię patrzeć, słyszeć, myśleć i świecić.

To Ona  ma  serce matki, które się cieszy i trudzi,

w drogę wyprawia  cię mądrze uczy świata i ludzi”

Dzień Nauczyciela jest okazją do wyrażenia wdzięczności  za wysiłek i wielkie serce wkładane  na rzecz pracy z dziećmi. W tym dniu pamiętamy  o wszystkich nauczycielach i pracownikach szkoły: obecnych i emerytowanych.

I właśnie z tej okazji 14 października 2023 roku cała społeczność szkolna spotkała się na  uroczystej akademii. Przygotowali ją uczniowie pierwszego etapu edukacyjnego wraz ze szkolnym chórem pod kierunkiem Pani  Barbary Brauer, Magdaleny Aszyk i Emilii Pobłockiej. Dzieci pięknymi wierszami  wyraziły swoje  podziękowanie za serce, uśmiech… Pan Dyrektor wręczył nagrody wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom szkoły. Podziękował za trud  wkładany w wychowanie i kształcenie dzieci życząc jednocześnie satysfakcji i radości z wykonywanej pracy, a także dalszych sukcesów.

Uczniowie  swoimi występami udowodnili, że dobry nauczyciel  nie tylko uczy i wymaga, ale też przeżywa  wraz z dziećmi wiele wspaniałych  chwil.