Trzymaj formę !

Program „Trzymaj formę" współorganizowany jest  przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Stowarzyszenie „Polska Federacja Producentów Żywności” w ramach realizacji strategii WHO dot. Diety, aktywności fizycznej i zdrowia.

Celem programu "Trzymaj formę!" jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.

Przystępując do program mieliśmy na celu rozwiój zainteresowań uczniów i poszerzenie ich wiedzy o świecie. Założenia te realizujemy metodą projektu dzięki czemu uczniowie mają możliwość wyjścia poza podstawę programową i programy nauczania szkoły. Realizowane projekty  służą promocji aktywności fizycznej, uczą prawidłowego, czyli zróżnicowanego i zbilansowanego sposobu odżywiania się dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedzialności indywidualnej za zdrowie i zasady wolnego wyboru.

koordynator projektu : Hanna Mering

Zdrowa żywność

Współczesne metody produkcji żywności oznaczają dużą wydajność, ale niestety wiążą się z szerszym zastosowaniem technologii chemicznych. Otrzymujemy produkty zanieczyszczone, zawierające pozostałości chemicznych substancji. Nie pozostaje to bez wpływu na nasze zdrowie. Jedynie żywność wytworzona w nieskażonym środowisku, z uwzględnieniem naturalnych metod produkcji, przetwórstwa i przechowywania gwarantuje wartościowe biologicznie i pokarmowo produkty spożywcze.